SHOP     HOME    BLOG    NEWSLETTER   FORUM   CONTACT RSS

Ultima vizită a fost: Acum este 21 Mai 2024, 12:40


Ora este UTC




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 477 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Mamici si viitoare mamici
MesajScris: 15 Iul 2011, 07:11 

Membru din: 25 Oct 2010, 11:10
Mesaje: 7860
Localitate: Bucuresti
Roxanusha scrie:
pinko scrie:
BUNA DIMINEATA FETELOR ;;)
astazi am si eu un pic de timp liber :D hihi acuma a dormit asta mica si e o caldura de mama mama :( .ieri am fost la coafor si m-am vopsit ( asa de bine imi pare ca am scapat de radcinoaie ;) tre sa fac mai des asta acuma :twisted: ca am fost rasfatata si pararasfatata ) noi am inceput pregatirile pt un eveniment f important -BOTEZUL :D
am ales marturiile ,lumanarea , rochita de botez si trusoul , nasii , locatia , meniul inca nu l-am ales ( dar ne gandim la ceva simplu gen gratar si masa stil bufet :D mai ales ca o sa fie intr-o duminica dupamasa si sincer la alceva nu ma pot gandii )
invitatiile tre sa le facem acuma :D si apoi sa incepem sa le impartim rapid :D
voi ce mai faceti ?
roxa tu ce faci ?
pupete



Ce frumooos...si eu abia astept sa ma ocup de botez...tot la bufet suedez m-am gandit si eu avand in vedere ca nu o sa mai invitam asa multi oameni...ce ma enerveaza este culoarea de la restaurant,deoarece as vrea sa pun alta culoare decat bleu..la fetite este mai simplu...merge mai orice culoare..dar la baieti..:(
Hai sa va arat un blog super..sa vedeti ce torturi face doamna Viorica...as vrea sa imi fac tortul ptr botez la ea,dar nu stiu daca face ptr oricine:D
http://vioricacakes.blogspot.com/

Pinko..am vazut ca sunteti bine amandoua si ma bucur tare mult:)ai o scumpete de fetita si din cate vad este si cuminte:)
Noi de saptamana viitoare ne ocupam de camera lui Darius...sa pictam peretii..sa ii luam patut si ce mai trebuie.. :) O sa fac o poza dpa ce terminam cu totul sa imi spuneti si parerea voastra :)
Am fost sapt trecuta la doctor si baietelul nostru avea 2100gr si bineinteles ca statea cu putzica in sus:))) chiar si doctorul radea ca e a doua oara cand sta cu asa mare lejeritate in burtica :))
Mai am o luna si il voi tine in brateeeee...abia astept ziua de 17 august ..mmmm...deja visez la ziua aia :))

P.S. Abia astept sa ma vopsesc si eeeeuuuu...sa ma tund...sa fac o schimbare:))
Va trimit o poza la care am ras de n-am mai putut...


Geniala poza :lol: :lol: :lol: eu zic ca vi se potriveste ca sunteti nebunei!!!

cand o sa fie si la noi cazul de bebe vreau sa vopsim peretii cu ceva gen desene...depinde ce o sa fie :D am gasit un nene care picteaza niste chestii dementiale. MAi e putin si il vedem si pe "roxanel"!!! cum o sa-l cheme? v-ati hotarat?

iiiiii abia astept! eu zic sa le faceti cunostinta copiilor, pinko si rox! :D

_________________
Casnicia este o comunitate compusa dintr-un stapan, o stapana si doi sclavi. In total doua persoane.(Ambrose Bierce)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mamici si viitoare mamici
MesajScris: 15 Iul 2011, 07:39 
Avatar utilizator

Membru din: 11 Iun 2010, 06:05
Mesaje: 203
Localitate: Bucuresti
Geniala poza :lol: :lol: :lol: eu zic ca vi se potriveste ca sunteti nebunei!!!

cand o sa fie si la noi cazul de bebe vreau sa vopsim peretii cu ceva gen desene...depinde ce o sa fie :D am gasit un nene care picteaza niste chestii dementiale. MAi e putin si il vedem si pe "roxanel"!!! cum o sa-l cheme? v-ati hotarat?

iiiiii abia astept! eu zic sa le faceti cunostinta copiilor, pinko si rox! :D[/quote]
da si mie imi place super mult poza :lol:
irina te transformi in petitoare ?:lol: de acuma matrimoniale bebelusi ?:D
irina nu stiu cum o sa fac cu inviatiile pt ca nasa s-ar putea sa nasca in perioada aia si mie mi-e ca ramanem fara nasi pt asta mica :( ... s-ar putea sa fac invitatii on-line si gata unde sa nu scriu numele nasiilor ....

_________________
http://pinkobabyco.blog.com/

http://picasaweb.google.com/pinkopink88/THEWEDDING#
http://picasaweb.google.com/pinkopink88 ... vilaPinko#
http://www.clipedeneuitat.ro/blog/?p=653
http://www.clipedeneuitat.ro/blog/?p=657


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mamici si viitoare mamici
MesajScris: 15 Iul 2011, 12:03 

Membru din: 25 Oct 2010, 11:10
Mesaje: 7860
Localitate: Bucuresti
pinko scrie:
Geniala poza :lol: :lol: :lol: eu zic ca vi se potriveste ca sunteti nebunei!!!

cand o sa fie si la noi cazul de bebe vreau sa vopsim peretii cu ceva gen desene...depinde ce o sa fie :D am gasit un nene care picteaza niste chestii dementiale. MAi e putin si il vedem si pe "roxanel"!!! cum o sa-l cheme? v-ati hotarat?

iiiiii abia astept! eu zic sa le faceti cunostinta copiilor, pinko si rox! :D

da si mie imi place super mult poza :lol:
irina te transformi in petitoare ?:lol: de acuma matrimoniale bebelusi ?:D
irina nu stiu cum o sa fac cu inviatiile pt ca nasa s-ar putea sa nasca in perioada aia si mie mi-e ca ramanem fara nasi pt asta mica :( ... s-ar putea sa fac invitatii on-line si gata unde sa nu scriu numele nasiilor ....[/quote]

hmmm...nu puteti cauta deja alti nasi?

_________________
Casnicia este o comunitate compusa dintr-un stapan, o stapana si doi sclavi. In total doua persoane.(Ambrose Bierce)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mamici si viitoare mamici
MesajScris: 15 Iul 2011, 12:15 
Avatar utilizator

Membru din: 04 Noi 2010, 19:15
Mesaje: 163
Localitate: Buzau
Da...e super poza..imi place mult. Pe roxanel o sa il cheme Darius (ne gandim si la un nume de sfant dar nu sunt multe care sa se potriveasca cu numele ales de noi)...
Tot la desene ne-am gandit si noi sa pictam pe pereti...are Bogdan o nepoata care se pricepe la asa ceva si ne i-a si mai ieftin decat daca am chema pe cineva strain...Am mai dat peste o poza haioasa dar de data asta in legatura cu desenele pe pereti..am zis ca ce tom si jerry...ce peter pan...baietelul meu tre sa stie de mic ce trebuie facut in viata asta :))))
Toate fetele disney(alba ca zapada...ariel..frumoasa adormita..cenusareasa...etc)intinse frumos la plaja :))


Fişiere ataşate:
263092_189554297764893_100001309735142_479213_2554249_n.jpg
263092_189554297764893_100001309735142_479213_2554249_n.jpg [ 69.82 KiB | Vizualizat de 3711 ori ]

_________________
Keep those things that make you smile close to you! :)
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mamici si viitoare mamici
MesajScris: 15 Iul 2011, 12:20 
Avatar utilizator

Membru din: 04 Noi 2010, 19:15
Mesaje: 163
Localitate: Buzau
Pinko...eu te sfatuiesc sa mai vb si cu altcineva ptr a-ti fii nasi la fetita...ca doar nu au de ce sa se supere primii nasi ca mai alegi si pe altcineva...Ii cred ca isi doresc mult sa iti boteze fetita..dar nu ar fii frumos nici sa iti strice botezul doar ptr ca e vb de incapatanare...Eu va doresc sa iasa exact cum vreti voi...fara nici un fel de probleme.
Va pup pe amandoua!!!

_________________
Keep those things that make you smile close to you! :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mamici si viitoare mamici
MesajScris: 15 Iul 2011, 12:25 
Avatar utilizator

Membru din: 04 Noi 2010, 19:15
Mesaje: 163
Localitate: Buzau
Fetelor...pe 24 iulie,adica duminica viitoare facem un an de casnicie...si sincer nu stiu ce surpriza sa ii fac lui Bogdan...ma tot gandesc si pe cuvant ca nimic nu-mi vine in minte in acest moment...vreo sugestie? Voi ce a-ti face?
Intr-adevar ca in ziua de 24 iulie o sa sarbatorim cu toti membrii familiei Paunoiu...adica o sa facem o masa mare...iar sambata avem un botez in Bucuresti...asa ca ori duminica seara sa ii fac vreo surpriza ori luni...

Va pup!!

_________________
Keep those things that make you smile close to you! :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mamici si viitoare mamici
MesajScris: 16 Iul 2011, 10:13 

Membru din: 25 Oct 2010, 11:10
Mesaje: 7860
Localitate: Bucuresti
Roxanusha scrie:
Da...e super poza..imi place mult. Pe roxanel o sa il cheme Darius (ne gandim si la un nume de sfant dar nu sunt multe care sa se potriveasca cu numele ales de noi)...
Tot la desene ne-am gandit si noi sa pictam pe pereti...are Bogdan o nepoata care se pricepe la asa ceva si ne i-a si mai ieftin decat daca am chema pe cineva strain...Am mai dat peste o poza haioasa dar de data asta in legatura cu desenele pe pereti..am zis ca ce tom si jerry...ce peter pan...baietelul meu tre sa stie de mic ce trebuie facut in viata asta :))))
Toate fetele disney(alba ca zapada...ariel..frumoasa adormita..cenusareasa...etc)intinse frumos la plaja :))


Esti criminala!!!

Am ras si eu si Radu cu lacrimi!!! Superb numele. Darius merge cu Andrei. ORice nume grecesc merge cu Andrei :lol: sau mihai...in orice caz un nume simpluuuu

_________________
Casnicia este o comunitate compusa dintr-un stapan, o stapana si doi sclavi. In total doua persoane.(Ambrose Bierce)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mamici si viitoare mamici
MesajScris: 16 Iul 2011, 10:14 

Membru din: 25 Oct 2010, 11:10
Mesaje: 7860
Localitate: Bucuresti
Roxanusha scrie:
Pinko...eu te sfatuiesc sa mai vb si cu altcineva ptr a-ti fii nasi la fetita...ca doar nu au de ce sa se supere primii nasi ca mai alegi si pe altcineva...Ii cred ca isi doresc mult sa iti boteze fetita..dar nu ar fii frumos nici sa iti strice botezul doar ptr ca e vb de incapatanare...Eu va doresc sa iasa exact cum vreti voi...fara nici un fel de probleme.
Va pup pe amandoua!!!


sunt de aceeasi parere!!! plus ca TREBUIE sa ai o invitatie de la Uana :lol: pupici maaari

_________________
Casnicia este o comunitate compusa dintr-un stapan, o stapana si doi sclavi. In total doua persoane.(Ambrose Bierce)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mamici si viitoare mamici
MesajScris: 16 Iul 2011, 10:15 

Membru din: 25 Oct 2010, 11:10
Mesaje: 7860
Localitate: Bucuresti
Roxanusha scrie:
Fetelor...pe 24 iulie,adica duminica viitoare facem un an de casnicie...si sincer nu stiu ce surpriza sa ii fac lui Bogdan...ma tot gandesc si pe cuvant ca nimic nu-mi vine in minte in acest moment...vreo sugestie? Voi ce a-ti face?
Intr-adevar ca in ziua de 24 iulie o sa sarbatorim cu toti membrii familiei Paunoiu...adica o sa facem o masa mare...iar sambata avem un botez in Bucuresti...asa ca ori duminica seara sa ii fac vreo surpriza ori luni...

Va pup!!


primul an de casnicie este anul de hartie....gandeste-te la ceva ce are legatura cu hartia :D ori un album cu poze cu voi...ceva haios...ori niste amintiri...

_________________
Casnicia este o comunitate compusa dintr-un stapan, o stapana si doi sclavi. In total doua persoane.(Ambrose Bierce)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mamici si viitoare mamici
MesajScris: 24 Iul 2011, 14:37 
Site Admin

Membru din: 11 Ian 2010, 21:29
Mesaje: 2419
Roxanusha scrie:
Fetelor...pe 24 iulie,adica duminica viitoare facem un an de casnicie...si sincer nu stiu ce surpriza sa ii fac lui Bogdan...ma tot gandesc si pe cuvant ca nimic nu-mi vine in minte in acest moment...vreo sugestie? Voi ce a-ti face?
Intr-adevar ca in ziua de 24 iulie o sa sarbatorim cu toti membrii familiei Paunoiu...adica o sa facem o masa mare...iar sambata avem un botez in Bucuresti...asa ca ori duminica seara sa ii fac vreo surpriza ori luni...

Va pup!!


La multi ani Roxanusha! Sa fiti sanatosi, fericiti si sa va iubiti mult. Cum a fost sarbatoarea? Ce i-ai luat sotului cadou?

Pupici

_________________
Aboneaza-te la newsletter-ul Mirese Disperate!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 477 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Următorul

Ora este UTC


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România