SHOP     HOME    BLOG    NEWSLETTER   FORUM   CONTACT RSS

Ultima vizită a fost: Acum este 22 Mai 2024, 00:41


Ora este UTC




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Mirese mai 2012
MesajScris: 06 Apr 2012, 10:12 

Membru din: 06 Apr 2012, 10:04
Mesaje: 3
Salut.!tocmai m-am inscris si eu pe acest forum.:)Am nunta in 26 mai 2012, in judetul Alba, intr-un camin cultural.cu pregatirile stau destul de bine( am sala, dj-ul, film-foto, firma de decor, invitatiile, staroste, am facut programare si la biserica si starea civila) mai am doar de cumparat pantofii mei si rochita si prajiturile pentru pachetele ce oferim la nuntasi..... :)voi va-ti cumparat deja rochiile??ce parere aveti de pantofi de alta culoare pt mireasa, nu alba??


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese mai 2012
MesajScris: 06 Apr 2012, 10:44 

Membru din: 19 Mai 2011, 06:14
Mesaje: 40
Bine ai venit tym26052012! :P Ai nunta fix la o saptamana dupa mine.In privinta pantofilor stai linistita ca nici eu nu -i am albi ci un fel de crem deschis sidefat cu toate ca-i vroiam argintii.Am si eu o nelamurire: pe la tine se face programare la primarie si biserica asa devreme?Ca aici la Braila depunem dosarul cu actele necesare cu 10 zile inainte.Aveti emotii? :oops: Ca eu da,dar nu recunosc in fata lui. :lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese mai 2012
MesajScris: 06 Apr 2012, 22:32 

Membru din: 06 Apr 2012, 10:04
Mesaje: 3
Salut!la primarie se duc actele cu 10 zile inainte de nunta, dar ca sa ai ora care o vrei tu trebuie sa-ti faci o programare,daca te duci prea tarziu ii posibil sa fie ocupata ora care il vrei tu.Iar la biserica am fost sa vorbim cu preotul ca sa stie de noi si i-am zis ca ne-ar placea sa fie de la o ora anume.:) pantofii eu m-am gandit sa nu-i cumpar alb, si culmea ii ca nu-mi gasesc nici un model care sa-mi placa asa de mult incat sa-i cumpar.Emotii noi nu avem,el zice ca nu are, eu stiu sigur nu am..inca, poate cand se apropie mai mult nunta atunci o sa am...:) Ti-ai cumparat rochia?:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese mai 2012
MesajScris: 07 Apr 2012, 17:12 

Membru din: 19 Mai 2011, 06:14
Mesaje: 40
Nu prea sunt eu lamurita cu programarea :roll: dar la momentul potrivit vom fi ambii foarte devreme ca sa fim siguri ca obtinem ora dorita.Apropo la tine in Alba mergeti ambii viitori soti :lol: la depunerea dosarului la starea civila?In ce priveste rochia am fost la o proba si jumatate daca potrivirea sutienului cu marginea corsetului se poate numi proba. Pun poze cu rochia si cu pantofii,fata de modelul initial rochia a suferit unele modificari in functie de discutiile cu doamna de la magazin.PUPICI!
P.S. La poza cu pantofii apare pretul din cauza ca platisem doar avansul si nu ii luasem din magazin. :P


Fişiere ataşate:
DSC-0177.jpg
DSC-0177.jpg [ 120.6 KiB | Vizualizat de 7592 ori ]
fav@1.jpg
fav@1.jpg [ 149.53 KiB | Vizualizat de 7592 ori ]
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese mai 2012
MesajScris: 07 Apr 2012, 20:14 

Membru din: 06 Apr 2012, 10:04
Mesaje: 3
Salut!Programarea la primarie ii defapt o intalnire mai scurta cu cei de la starea civila, unde va noteaza intr-o agenda si scrie ora la care o sa fie cununia civila.tot aici iti spune ce acte trebuie sa duci mai exact si cand.actele se depun cu 10 zile inainte de nunta.Noua ne-a dat o foaie pe care-s trecute actele, si pe spatele acesteia trebuie sa completeze nasi datele lor personale.Eu asa am auzit ca trebuie sa mergem amandoi sa predam actele.Is frumoase, si rochia si pantofii.Eu m-am hotarat pantofii nu o sa-i am alb, ci on roz mai tipator sau mov mai deschis :) Probabil o sa vorbeasca lumea, dar ii nunta mea si fac ce vreau :)) iar pt rochie am vorbit cu vanzatoarea si mi-a zis ca ii in regula daca o comand la sf lui aprilie ca imi ajunge.sper sa fie toate bune si frumoase.
Pupici.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese mai 2012
MesajScris: 14 Apr 2012, 13:32 

Membru din: 19 Mai 2011, 06:14
Mesaje: 40
E noaptea Invierii, cand clopotele bat, cu lumanarile aprinse, cu sufletul curat, e noaptea sfanta-n care, cu totii murim cate putin ca sa ne nastem maine, mai buni si mai senini. Paste Fericit si Hristos a Inviat ! :)


Fişiere ataşate:
zidezi12_0412.jpg
zidezi12_0412.jpg [ 42.11 KiB | Vizualizat de 7571 ori ]
Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România