SHOP     HOME    BLOG    NEWSLETTER   FORUM   CONTACT RSS

Ultima vizită a fost: Acum este 21 Mai 2024, 14:28


Ora este UTC




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 309 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Accesorii mire
MesajScris: 07 Apr 2011, 12:35 

Membru din: 25 Oct 2010, 11:10
Mesaje: 7860
Localitate: Bucuresti
septembrie2011 scrie:
irina scrie:
o stii el ce-o stii! probabil si el ti-a propus sa iei ceva ce tu stii ca nu-ti sta bine....sau alti oameni nu neaparat el! lasa-l sa aleaga ce-l face sa se simta bine :)

Radu la civila nu vrea cravata...excelent :) daca el se simte rau cu cravata de ce sa-l stresez sa si-o puna si sa se simta aiurea?(s-a mai intamplat asa odata). probabil si la nunta va renunta la papion dupa cateva ore


nici dima nu se simte bine strans la gat, asa ca va renunta la cravata ff repede, dar nu ma deranjeaza :)


nici pe mine

_________________
Casnicia este o comunitate compusa dintr-un stapan, o stapana si doi sclavi. In total doua persoane.(Ambrose Bierce)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Accesorii mire
MesajScris: 17 Apr 2011, 06:16 

Membru din: 01 Feb 2011, 14:24
Mesaje: 249
da, nici marius nu vrea cravata la civila, la inceput mi s-a parut ciudat dar acum stiu ca trebuie sa se simta bine. La salon va lua papion, dar sigur renunta repede, pt ca el danseaza f mult, se agita, si principala lui dorinta de la nunta asta e sa se distreze si sa nu fie stresat de nimic.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Accesorii mire
MesajScris: 17 Apr 2011, 18:54 

Membru din: 25 Oct 2010, 11:10
Mesaje: 7860
Localitate: Bucuresti
septembrie2011 scrie:
anca.s scrie:
da, nici marius nu vrea cravata la civila, la inceput mi s-a parut ciudat dar acum stiu ca trebuie sa se simta bine. La salon va lua papion, dar sigur renunta repede, pt ca el danseaza f mult, se agita, si principala lui dorinta de la nunta asta e sa se distreze si sa nu fie stresat de nimic.


ce bine ca poate purta papion!!!!ce-mi place sa vad barbati cu papion, mi se par extrem de eleganti!

sunt curioasa ce va alege dima , cand va merge la bucuresti sa-si cumpere tinuta


cred ca pur si simplu ti s-a pus pata! exista si alte modele elegante :) care ii vor veni bine lui dima cu siguranta!

_________________
Casnicia este o comunitate compusa dintr-un stapan, o stapana si doi sclavi. In total doua persoane.(Ambrose Bierce)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Accesorii mire
MesajScris: 18 Apr 2011, 08:50 

Membru din: 25 Oct 2010, 11:10
Mesaje: 7860
Localitate: Bucuresti
ok! :) sunt si alte variante elegante. radu nu pune cravata pt ca nu vrea vesta...iar la brau merge papionul si atat!

_________________
Casnicia este o comunitate compusa dintr-un stapan, o stapana si doi sclavi. In total doua persoane.(Ambrose Bierce)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Accesorii mire
MesajScris: 18 Apr 2011, 09:27 

Membru din: 25 Oct 2010, 11:10
Mesaje: 7860
Localitate: Bucuresti
septembrie2011 scrie:
ce-mi puteti spune de Narman?
si ce magazine de miri imi puteti recomanda in Bucuresti?
multumeeesc!:*


nu vreau sa ofensez pe nimeni dar si ciucu si narman sunt scumpe rau. Eu te sfatuiesc sa mergi in Cocor. sunt si mag scumpe, dar si cele romanesti de unde am luat noi (Falle). crede-ma ca daca nu erau f frumoase costumele, nu si-ar fi luat Radu de acolo. sunt f moderne si cambrate si elegante. cred ca nu merita sa dai 40 mil pe un costum Narman sau Ciucu. platesti numele si daca nu tii la eticheta...

si mai e mag Victoria de unde si-a luat sotul Simonei. iarasi f ok!

_________________
Casnicia este o comunitate compusa dintr-un stapan, o stapana si doi sclavi. In total doua persoane.(Ambrose Bierce)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Accesorii mire
MesajScris: 19 Apr 2011, 15:32 
Avatar utilizator

Membru din: 18 Noi 2010, 14:31
Mesaje: 1664
mai, sincer, un costum facut de alexandru ciucu e deosebit pt ca il face pe tine, si una e sa ai costum marime standard si alta sa fie un costum croit pe tine si pt tine si exact cum vrei tu.... dar si mie mi se pare exagerat 4000lei un costum, dar daca ai posibilitati..... mie mi se pare ca se vede diferenta. prietenul meu isi ia costum de la tata si fiul, costa cam 1000lei smoking, si e tot firma lui alexandru ciucu. dar nu sunt costume facute la comanda, sunt standard. sunt cel putin 3 mag in buc, unele mai mari altele mai mici, dar daca vrei iti pot spune exact unde au gama cea mai larga si mai variata de costume.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Accesorii mire
MesajScris: 19 Apr 2011, 15:44 
Avatar utilizator

Membru din: 18 Noi 2010, 14:31
Mesaje: 1664
alea facute de el sub 1000euro nu exista. dar daca tot e fan ar merita sa mearga si la tata si fiul...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Accesorii mire
MesajScris: 19 Apr 2011, 16:06 

Membru din: 25 Oct 2010, 11:10
Mesaje: 7860
Localitate: Bucuresti
septembrie2011 scrie:
pufulet scrie:
mai, sincer, un costum facut de alexandru ciucu e deosebit pt ca il face pe tine, si una e sa ai costum marime standard si alta sa fie un costum croit pe tine si pt tine si exact cum vrei tu.... dar si mie mi se pare exagerat 4000lei un costum, dar daca ai posibilitati..... mie mi se pare ca se vede diferenta. prietenul meu isi ia costum de la tata si fiul, costa cam 1000lei smoking, si e tot firma lui alexandru ciucu. dar nu sunt costume facute la comanda, sunt standard. sunt cel putin 3 mag in buc, unele mai mari altele mai mici, dar daca vrei iti pot spune exact unde au gama cea mai larga si mai variata de costume.

:o :o :o :o 4000 e enooorm!!!!
trebuie sa-i zic, ca sa se calmeze!!!noi nu ne gandeam ca-s chiar asa de scumpe!! :o :o

ti-am zis si eu mai sus :lol: :lol: si la narman la fel!

da...sunt super astea facute la comanda, dar la Falle doamna de acolo a fost super draguta si i-a dat sacoul o marime si pantalonul alta ca sa ii vina perfect, apoi cu 39 lei a fost si si-a scurtat pantalonii si manecile de la sacou...cu tot cu mutat nasturi! si deci...a fost pe masurile lui la perfectie. eu cred ca e vb de si de nume, de firma! si daca lui ii place ....eu nu i-am zis de unde sa-l ia si credeti-ma ca nu se uita la bani daca nu-i placeau cele mai convenabile la bani. si nici eu nu i-as fi spus sa nu dea cat vrea pe costum pt ca si eu mi-am luat o rochie care ajunge la 30 mil cu voal si transport. si e un barbat cochet...nu-si lua orice. dar daca vrea firma neaparat...da! tatal si fiul e ok, dar nu mai bune decat cele de la Falle

_________________
Casnicia este o comunitate compusa dintr-un stapan, o stapana si doi sclavi. In total doua persoane.(Ambrose Bierce)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Accesorii mire
MesajScris: 19 Apr 2011, 17:26 
Avatar utilizator

Membru din: 18 Noi 2010, 14:31
Mesaje: 1664
eu zic sa incerce in ambele locuri, cu cat vede mai multe cu atat va sti mai bine ce vrea. si depinde si de croi, de ex am prieteni carora nu le vin bine costumele de la tata si fiul si altii carora le vin perfect. asa ca, parerea mea este sa incerce in ambele parti.sau chiar si in mai multe parti. eu i-am zis priet meu ca nu merita sa-si ia un costum de 1000 euro pt ca poate sa gaseasca un costum f frumos si la un pret mult mai accesibil. si din ce am vazut in oras pana in 1000-1500lei gasesti sigur costum minunat. ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Accesorii mire
MesajScris: 19 Apr 2011, 17:34 

Membru din: 25 Oct 2010, 11:10
Mesaje: 7860
Localitate: Bucuresti
pufulet scrie:
eu zic sa incerce in ambele locuri, cu cat vede mai multe cu atat va sti mai bine ce vrea. si depinde si de croi, de ex am prieteni carora nu le vin bine costumele de la tata si fiul si altii carora le vin perfect. asa ca, parerea mea este sa incerce in ambele parti.sau chiar si in mai multe parti. eu i-am zis priet meu ca nu merita sa-si ia un costum de 1000 euro pt ca poate sa gaseasca un costum f frumos si la un pret mult mai accesibil. si din ce am vazut in oras pana in 1000-1500lei gasesti sigur costum minunat. ;)


chiar si mai ieftin. depinde si de croi bineinteles, dar asta vroiam sa zic...ca daca nu era croi bun, nu-l lua Radu sub nicio forma.

or sa vada mai multe...ca nu se limiteaza la 1 magazin!

_________________
Casnicia este o comunitate compusa dintr-un stapan, o stapana si doi sclavi. In total doua persoane.(Ambrose Bierce)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 309 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Următorul

Ora este UTC


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România